Certyfikat energetyczny, świadectwo energetyczne, audyt efektywności energetycznej i elektroenergetyczny Warszawa.

Modus Sp. z o.o.

ul. Peszteńska 2 lok. 26

03-925 Warszawa

tel/fax 22 810 80 19

tel. kom. 604 272 605

 

Aktualności
Konferencja „Japońskie Technologie Środowiskowe”

MODUS Sp. z o.o. w dniach 2-3 marca 2011 r. uczestniczyło w konferencji „Japońskie Technologie Środowiskowe”

W dniach 2-3 marca 2011 w Hotelu Sobieski w Warszawie odbyła się konferencja zatytułowana "Japońskie Technologie Środowiskowe", w której uczestniczyli przedstawiciele MODUS Sp. z o.o. Celem konferencji było:

  • Przedstawienie technologii środowiskowych, które mogą być przydatne przy realizacji projektów Systemu Zielonych Inwestycji (GIS, od ang. Green Investment Scheme) w Polsce m.in. w zakresie poprawy efektywności energetycznej w budownictwie, inteligentnych systemów elektroenergetycznych, rozwiązań w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz technologii czystego węgla.
  • Przedstawienie technologii, które nie wiążą się bezpośrednio z takimi projektami, ale mogą stanowić interesujące dla Polski rozwiązania.

Organizatorem spotkania była Japońska Organizacja Rozwoju Nowych Energii i Technologii Przemysłowych (NEDO), z którą Polska podpisała podczas konferencji klimatycznej w grudniu 2010 r. umowę sprzedaży jednostek przyznanej emisji (AAU) oraz JAAP.
Konferencje inaugurowali Ambasador Japonii, Dyrektor generalny Departamentu Promocji Mechanizmów z Kioto (NEDO) oraz Podsekretarz Stanu Główny Konserwator Przyrody - Ministerstwo Środowiska RP. W konferencji wzięli udział m.in. prelegenci z wiodących japońskich przedsiębiorstw, które specjalizują się w technologiach środowiskowych. Gośćmi konferencji byli również przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którzy przedstawili m.in. uwarunkowania realizacji projektów GIS w Polsce. Przedstawiciele banków oraz firm doradczych informowali o możliwościach finansowania projektów ze środków UE na lata 2007 – 2013.